14 Ocak 2008

Saruman'ın Gelini

Her şey Saruman'ın beklenenden önce çiftleşme dönemine girmesiyle başladı. Gerçi Saruman'a has bir durum değil bu, geceleri sokaktan gelen seslere kulak verdiyseniz, farketmişsinizdir. Havada aşk kokusu var :) Geçen mayıs ayında benzer bir süreç geçirdiğimiz için, bizi nelerin beklediğini az çok biliyorduk. Bu sefer hem yaş hem de fiziksel olarak gerekli büyüklüğe ulaştığını düşündüğümüzden acil olarak bir gelin arayışına girdik. Ve işimizin kolay olduğunu sanmak gibi bir gaflete düştük.

Niye kolay olmasındı ki, elimizin altında internet denen hayat kurtarıcı ve bu tür konularda yardım ve yataklık yapan bir sürü web sitesi vardı. Hemen kolları sıvadık, Saruman adına hesap açıp gerekli kayıtları yaptırdık, foruma daldık, ve duvara tosladık. Eş arayan kediler listesi daha başlıklardan bizi şoka sokmuştu. Asil siyamına safkan eş arayanlar, damadını lekesiz gri ya da siyah iran arasından seçmek isteyenler, chincillacılar, vancılar, kısacası kedisine eş aramak değil güzellik yarışmasına yavru yetiştirmek isteğinde görünenler... Bize kimsenin cins olmayan bir erkek kediyle kızını çiftleştirmeyeceğini, çünkü öyle bir durumda yavruların safkan olmayacağını ve yuva bulmakta zorluk çekileceğini açıklayanlar... Demek ki insanlar birlikte yaşayacakları canlıları görünümüne göre seçiyorlardı, önce bir soyunu sopunu araştırıp seceresini öğreniyorlardı. Halbuki biz Saruman'ı görmeden sevip birlikte yaşamayı kabul etmiştik. Halbuki biz sadece gençler anlaşsın istemiştik, dil din ırk renk ayrımı yapmadan. Çocuk Esirgeme Kurumu'nda önce akpa pakça sarışın renkli gözlü bebeklerin evlat edinildiğini söylemişlerdi de, inanmak istememiştim. Seveceğin canlının güzeli çirkini mi olur? "Güzel olan sevgili değil, sevgili olan güzeldir." dememiş midir Tolstoy!

Peki bizim hikayemizin sonu nasıl mı bitti? Neyseki benzer düşüncede olan tek kedisever biz değiliz. İpek ile Cem'in biricik kızları Möcül'ü bir haftalığına evimizde ağırladık ve uzun uğraşlar sonrasında sanıyoruz ki Möcül hamile... Genç yaşta babaanne olacağım ne güzel! O bir haftada yaşananlar ise Saruman ile Möcül'ün özelinde :)

4 yorum:

La Santa Roja dedi ki...

Zengin ve prenses kızlarının sevgililerini evden "Ona ne verebilirsin ki?!" diyerek kovalayan Türk filmi fabrikatör babaları gibiymiş karşılaştıklarınız da. Hadi bakalım sizin Saruman'ın kızı da bizim gelinimiz olur bakarsın ilerde ;)

edgerunner dedi ki...

Bari "Al şu mamayı, bırak kızımın peşini" deselerdi de sebeplenseydi bizim oğlan :D

kalliste dedi ki...

aa torun geliyor demek, yavrular sizde mi kalacak peki?

turumcu dedi ki...

Evet, bebeklerin geldiği kesinleşti, şimdilik en az 2 yavru bekliyoruz :) Gelişmeleri buradan aktarmaya devam edeceğim.