15 Temmuz 2008

Bilet sırası izlenimleri

Dün Biletix sırasında beklerken, önümdeki kadın Yaşar'ın Rumeli Hisarı'ndaki konserine en ön sıradan VIP bileti alarak tek başına benim 2 kişilik 2 konser bütçemi aştı ve beni hayretler içerisinde bıraktı. Sonra düşündüm, benim bu derece hayranlıkla (gişedeki görevliyle yaptığı konuşmalardan zenginlik değil hayranlıkla hareket ettiği sonucuna vardım) küçük çapta bir servet harcayarak konserini en ön sıradan izlemek isteyeceğim biri var mı diye, ama kimse aklıma gelmedi. Tutkusuz muyum neyim?!

Not 1: RHCP'ı canlı yakalarsam bilet fiyatına bakmam ama gidip sahne önü de almam sanırsam.
Not 2: Biletix tekel olmasının avantajlarını sonuna kadar sömüren bir firmadır. Kendisinden 3 lirayı bile sakındığım için buzlu limonatamı içip ayaklarımı uzatırken internetten bilet almak yerine, halkın arasına karışıp sıra bekleyip alıyorum biletimi. Gönül ister başka satış kanalından alma şansımız olsun, yüzümüz kendilerini bir daha hiç görmesin.
Not 3: Cevahir'in arka merdivenleri ergen çiftlerin gizli buluşma mekanıymış, dün bunu gördüm. Başka yerde hiç mi kumru kumru takılamıyorlar da bu kadar rahatsız yerlerde duruyorlar?

Hiç yorum yok: