17 Temmuz 2008

Kaçan uykuların peşinden...

İki sabahtır çeşitli nedenlerle sabah 04:30 gibi uyanıp yatağın içinde her iki yönde de defalarca dönüp debelendikten sonra tekrar uyuyamayacağıma kanaat getirip saat beş buçukta ayaklanıyorum. Haber sitelerine ve hava durumuna baktıktan sonra önceki akşam yorgunluktan elimi süremediğim işlere koyuluyorum. Evi toplayıp yerleştiriyorum -hanemizde yaşayanların sayısı arttığından bu yana inanılmaz dağılıyor her yer, iki kedi evin içinde tavanlar haricinde ayak, düzeltiyorum pati basılmadık yer bırakmadılar-, çamaşırları asıp kuruyanları katlıyorum, bulaşıkları yerleştiriyorum, meyve yiyorum. Hafta içi evden çıkmadan önce sakin sakin bunca zaman geçirmek ilginç bir his.

3 yorum:

Elif dedi ki...

Yine alakasız bir blog yazısının altına yazıyorum ama bu Wordle şeysi süpper olmuş! Bayıldım!

P.S. Yazdıklarının hemen hepsine ortak olmak çok güzel bir duygu, bir de sölemeden geçemiciiim Mehmet Günsür ve Elif Şafak'la tanıştım hakikaten özel insanlar.

turumcu dedi ki...

Kıskandııaaağğğmmm! Aa ama birden aklıma geldi, benim bahsettiğim Mehmet Günsür yazar olan değil oyuncu olan, senin tanıştığın hangisi? Eğer benimkisi ise iki kat kıskandıııaağğm!!
Bu arada bu Wordle şeysi bence de süper, üstelik çok daha bilimsel amaçlarla da kullanılabiliyor :D

Elif dedi ki...

Seni daha fazla üzmeyeyim o halde ;)