2 Kasım 2008

Ben Turumcu Hanım Nasılım?

Bu sene filmekimi benim için oldukça verimsiz geçti. Gişeyi ilk defa hafta içi bir gün açtıkları, biz çalışan insanları Biletix'e mecbur bıraktıkları ve ben de monopol gücünü abuk subuk kullanan Biletix'e gıcık olup online alışveriş yapmadığım için, gişeye ancak hafta sonu ulaşabildim, ve görmek istediğim filmlerin hiçbir seansına bilet bulamadım. Bu durumda gözümü karartıp uygun olan 2 filme balıklama atladım, sonuç yarı hüsran oldu. Wong Kar-wai'nin 14 sene sonra yeniden kurguladığı "Zamanın Külleri"ni, yönetmenin önceki filmlerinden oluşan beklentiyle izlemememiz gerekiyormuş. İsrailli yönetmen Eran Riklis'in "Limon Ağacı"nın ardına da öncekinin dram yönünü dengeleyecek aydınlık bir film yerleştirmeliymişiz. İKSV yetkilileri, lütfen Biletix dışındaki alternatif bilet satış kanallarına yönelin ya da en azından gişe açılışını hafta sonuna koyun, ben beklemeye razıyım, bilet bulamamaktan iyidir.
Filmekimi hayalkırıklığının ardından, enseyi karartmamak adına, Mamma Mia'ya koştuk. İyi ki de öyle yapmışız, enfes bir müzikaldi! Sanırım şu an annemin bildiğinden daha fazla ABBA şarkısı biliyorum :) Son derece eğlenceli, akıcı, düzenlemelerin çok başarı olduğu, hikayenin şarkılar ile cuk diye örtüştüğü bir gösteriydi, hele de sonunda yaptıkları bis tadından yenmedi.
Sonraki hafta sonu ise kuzenimle birlikte katılmayı geleneksel hale getirmeyi planladığımız Avrasya Maratonu vardı. Halk koşusu için (İngilizce Fun-run adını vermişler, neden bilemiyorum) tüm hazırlıklarımız tamdı, kaydımızı yaptırıp göğüs numaralarımızı almış, koşu kıyafetlerimizi hazırlamış, gidiş rotamızı çizmiştik. Ama sabah kalktığımızda karşılaştığımız yoğun hava muhalefeti nedeniyle pazar gününü kuzen kuzen evde geçirmek durumunda kaldık. Aman aman zatüre olmaya niyetimiz yok... Beklentiler önümüzdeki seneye kaldı artık.

5 yorum:

La Santa Roja dedi ki...

Nalçak turumcu, ben de katılcaktım maratona da gününü kaçırmışım, niye hatırlatmıyon. Ohh olsun yağmura nihahoha hain gülüş.
Film Ekimi bence de kötüydü, darısı İF'in başına...

lúthien dedi ki...

1)betocuum, hava muhalefeti dedigin sey acaba amsterdam'in hergunku havasi mi oluyor, hıı? :)
2)ben zamanin kullerini heytecanla bekliyordum, kaliteli bir cekim gelsin de download edelim diye, olmamis mi?
3)kahrolsun biletix monopolizmi!
4)opucuk
5)de muis is in de doos.
ayca

MuhtELIF dedi ki...

"köyümde şenlik var " ha, çok tatlı olmuş :) bi de biz döndük ecnebi yerimize, bi gün önce gitmeden görüşemesek de bi hoşçakal diyeyim diye aramıştım, ulaşamadım. bloglardan hasret gidermeye devam sevgili Turumcu, Edgerunner'a da coook selamlar.

turumcu dedi ki...

Düğünler şenlikler bitmiyor, sizinkini bilahare yazacağım :)

MuhtELIF dedi ki...

heyecanla bekliyoruz o zaman :)