14 Aralık 2009

Bir gaza gelme hikayesi...

Ntvmsnbc'nin 11 Aralık 2009 Cuma tarihli haberinden alıntıdır:


YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan, Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü'ndeki sosyal tesislerde düzenlediği basın toplantısında, görevinin ikinci yılına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Önemli açıklamalar yapan YÖK Başkanı Özcan, Danıştay’ın, katsayı kararının yürütmesini durdurmasının ardından bütün olasılıkları dikkate aldıklarını belirtti.
"Gerekirse hukuku dolanacaklarını" söyleyen Özcan, ''B planımız var, C planımız var, D ve E'ye kadar planlarımız var. Bunu baştan biliyorduk. Her şeye hazırlandık'' dedi.
Konuyla ilgili son kararın, 17 Aralıkta yapılacak YÖK Genel Kurulunda alınacağını bildiren Özcan, ayrıntılı açıklamanın da o tarihte yapılacağını kaydetti.
Özcan, ''planlarına, sınav sisteminin de dahil olup olmadığının'' sorulması üzerine, sınav sisteminin ana hatlarıyla aynı kalacağını, sınav tarihlerinin de değişmeyeceğini bildirdi.
Toplantının ardından NTV Ankara Temsilcisi Murat Akgün'ün sorularını yanıtlayan YÖK Başkanı Özcan, katsayı tartışmalarında sürekli gündeme gelen imam hatip liselerini de genel liseye dönüştürebileceklerini söyledi.
Bunun radikal bir değişiklik oLacağını belirten Özcan, “Ortaöğretimde seçmeli din bilgisi dersi olabilir. Bu derste Kur'an, namaz hadisleri, ayetler gibi, İslam’ın temel prensiplerini verebiliriz” dedi.
YÖK Başkanı, "Gerekirse hukuku dolanırız" şeklindeki sözlerine de açıklık getirdi.
Yargı kararlarına karşı saygılı olduklarının altını çizen Özcan, "Ama bizim hukuka karşı bir çözümümüz olacaktır. Hiç durmayacağız" dedi.

Adam bana diyecek bir şey bırakmamış! Ağzım açık bakıyorum ekrana...
Bu nasıl bir hırstır, nasıl bir gaza gelme durumudur, YÖK başkanı nasıl olup da kendi yetkileriyle ilgisi olmayan bir konuda "gerekirse şöyle yaparız, hiç durmayız" diyebilmektedir.
Ayrıca kendi lafının anlamını da mı bilmemektedir, kulağı mı işitmemektedir, imam hatipler genel liseye dönüşürse din dersi nasıl seçmeli olacaktır?
Katsayı eşitliğinin arkasındaki nedenleri alenen ortaya koymasını geçtim, bürokratlarımızın ve siyasetçilerimizin kuklalığını, pervasızlığını ve yüz kızarma konusunda sınır tanımazlığını bize tekrar tekrar gösterdiği için hukukun da bu adama karşı bir çözümü olmasını talep ediyorum!

Hiç yorum yok: